Badminton
Klimkovice

Družstva juniorů – oblastní přebor 1.kolo

Družstva juniorů – oblastní přebor 1.kolo

V sobotu 9.3.2024 se ve Vendryni konalo první kolo oblastního přeboru družstev juniorů. Klimkovice na turnaj přijeli ve složení: Tereza Dejlová, Eliška Honajzerová, Aneta Poštulková, Marek Waliszewski, Jiří Hudec a Boris Vařák. Na vše dohlížel odborným trenérským okem Jiří Halfar ml.

Na turnaji naše hráče čekaly týmy TJ Slavoj Český Těšín, SK Vitality A, SK Vitality B a Ostrava Badminton Club.

V prvním kole jsme se utkali s českotěšínským Slavojem, kde jsme uhráli pohodovou výhru 6:1.

Druhý mač proti SK Vitality byl velice vyrovnaný. Pravděpodobně rozhodující pro konečný výsledek byl singlový soubor naší Elišky Honajzerové proti jmenovkyni Bardoňové. Trenérovy nervy drásající soubor na svou stranu „překulila“ soupeřka až ve třetím setu. A tak souboj nakonec skončil poměrem 3:4 pro soupeře.

Třetím soupeřem, který se proti nám na kurtech postavil byl tým SK Vitality B. Tento tým sestavený především z mladších hráčů na naše borce nestačil. Konečný výsledek 6:1 ukazuje na jednoznačnou výhru.

Poslední zápas proti Ostrava Badminton Club probíhal podle klimkovických not. Sestavu jsme sestavili na jistotu výhry a naštěstí nám tento předpoklad vyšel. Konečný výsledek 4:3 pro klimkovické znamená, že z Vendryně odjíždíme se skórem dvou výher a jedné porážky. To je skvělý výsledek.

Za hru musíme pochválit nejen naše opory, ale hlavně ty mladší. Byli plnohodnotnými členy týmu a byť někdy na soupeře nestačili, tak bojovali jak „lvi“. Bravo, jen tak dále.


.