Badminton
Klimkovice

Mimořádný úspěch z Kopřivnice

Mimořádný úspěch z Kopřivnice

Naši mladí hráči se zúčastnili krajských turnajů v kategoriích U 19, U 17, U 15 a U 13. Pořadatelem byl badmintonový oddíl z Kopřivnice ve dnech 18.-19.9.2004. Již před těmito turnaji koeficientu „C“ si vybojovali postup na republikové turnaje za umístění v redukovaném celostátním žebříčku v kategorii do patnácti let Jan Hanzl za osmé místo a Kateřina Tomalová ve třináctiletých, která je dokonce druhá ve dvouhře a první ve čtyřhře dívek v republice.

V sobotu soutěžily devatenáctiletí  a patnáctiletí. V soutěži starších juniorů jsme vzhledem k věku našich hráčů moc šancí neměli, přesto Kateřina Richterová vybojovala třetí místo ve čtyřhře.

Více se čekalo od starších žáků. Prognózy se vyplnily. Vynikajícího výsledku dosáhl Jan Hanzl, který dokázal vyhrát dvouhru a ve finále porazil nedávného mistra republiky Petra Hampela (TJ Sokol Plesná) 2:1 (-8,10,17:16). Navíc byl ve finále i ve čtyřhře s Petrem Tomalou a ve smíšené čtyřhře s TerezouGelnarovou. Velice dobře si počínal i jeho partner ze čtyřhry chlapců, který za třetí místo rovněž vybojoval postup na GP „A“ v Sázavě (pořadatel Motorlet Praha). Určitě k největším překvapením patřilo druhé místo ve dvouhře a zároveň i postup Kateřiny Tomalové, která věkem patří do třináctiletých. Její výkon byl však excelentní a postupně porážela soupeřky mnohem starší. Ve finále pak již nestačila na svoji partnerku ze čtyřhry Zuzanu Pavelkovou (SK Badminton Přerov). Neztratili se ani další. Tereza Gelnarová získala třetí místo ve dvouhře a čtyřhře, ze smíšené čtyřhry má stříbrnou pozici. Petr Tomala rovněž získal tři medailové pozice. Hana Komárová třetí místo ve čtyřhře. Celkem jsme v sobotu získali čtrnáct medailových umístění.

V neděli proběhlo klání sedmnáctiletých a třináctiletých. Výborně si mezi mladšími juniory vedla především Kateřina Richterová. Získala tři druhá místa a zároveň postup na GP „A“ v Brně-Jehnicích. Je to po patnácti letech opět postup mezi nejlepší juniory v republice pro náš oddíl. Tereza Gelnarová získala jedno druhé a jedno třetí místo. Opět i zde si výborně vedla Kateřina Tomalová, která nestartovala ve své kategorii do třinácti let, protože má přímý postup na GP „A“ v Dobrušce. Ve dvouhře skončila třetí, čtyřhru vyhrála společně s Jiřinou Jurčíkovou (Orlová-Lutyně). Lukáš Hulboj získal druhé místo ve smíšené čtyřhře.

Třináctky byly rovněž pro naše barvy úspěšné. Překvapivý je postup Jaroslava Výška za druhé místo ve dvouhře a navíc rovněž druhá místa získal i ve čtyřhře s Vojtěchem Muczkou a smíšené čtyřhře s Evou Samohýlovou. Ta zároveň skončila těsně za postupovým umístěním, když prohrála v semifinále jen těsně s Petrou Dostálovou (SK Badminton Přerov). Třetí místo ve dvouhře a druhá ve čtyřhrách je rovněž překvapením. Pozadu nezůstali ani další. Čtvrtfinálovou účast ve dvouhrách získali ještě Jan Robenek, Tomáš Komár, Jan Vařák, Vojtěch Muczka a děvčata Aneta Neulingerová a Michaela Gerlichová. Semifinále vybojovaly Gerlichová s Poremskou a Robenek s Komárem ve čtyřhrách. Samohýlová s Neulingerovou byly dokonce ve finále. Výsledky všech našich účastníků jsou určitě příslibem do budoucna vždyť pouze tři prvně jmenovaní přecházejí po skončení sezóny do patnáctiletých. Ostatní zůstávají v této věkové kategorii a svými výsledky si již teď budují vynikající výchozí postavení pro sezónu další.

Závěrem bych chtěl popřát našim talentovaným badmintonistům hodně sportovních úspěchů na republikových turnajích v Brně-Jehnicích, Sázavě a Dobrušce. Většina startuje pro ně v nových kategoriích na této úrovni poprvé. Jediná Kateřina Tomalová má medailové ambice v kategorii do třinácti let. Pro ostatní bude každý vyhraný zápas osobním životním úspěchem. Nezbývá než všem upřímně držet palce v těchto akcích ale i v prvních kolech krajských soutěží smíšených družstev, kde nás čeká obhajoba druhého místa v žácích, čtvrtého v juniorech a pátého mezi dospělými.