Badminton
Klimkovice

12 zlatých pro Klimkovice – Jančatová a Komár řádili !!!

12 zlatých pro Klimkovice – Jančatová a Komár řádili !!!

V sobotu 23.9.2006 se v Kopřivnici konal první krajský turnaj sedmnáctiletých a třináctiletých badmintonistů sezóny 2006-07.

Naši hráči v kategorii do třinácti let Tomáš Komár (5. místo v celostátním žebříčku) a Marta Jančatová (6.) se sice zúčastnit vzhledem k přímému postupu na první republikový turnaj v Benátkách nad Jizerou nemuseli. Vzhledem k omezeným možnostem trénovat v Klimkovicích díky rekonstrukci v ZŠ tento turnaj absolvovali. Prošli celou soutěží ve všech disciplínách suverénně a získali oba po třech zlatých medailích. Další nejcennější medaili získala ve čtyřhře i Anita Poremská.  Důležitější však pro ni byl vybojovaný postup na GP „A“ za třetí místo ve dvouhře. Navíc získala ještě třetí místo ve smíšené čtyřhře s Přindišem (Sokol Plesná). Těsně za postupem na tento turnaj skončila i Lucie Otisková, které se přes veškerou snahu totéž nezdařilo. Ostatní děvčata Nikol Lochmanová a Tereza Čajová sbírala zkušenosti.

Bohužel náš oddíl v této věkové kategorii trápí nedostatek chlapců. Obracíme se touto cestou na šikovné zájemce o tento sport z řad chlapců ročníků 95,96,97 a 98 aby se dostavili po 16.00 hodině vždy v úterý a čtvrtek do Sokolovny. Přítomní trenéři jim sdělí další podrobnosti.

Vynikajících výsledků dosáhli i naši zástupci v kategorii do sedmnácti let. Především to byl Petr Tomala, který zvítězil se svou sestrou Kateřinou ve smíšené čtyřhře. Ve čtyřhře chlapců dokázal totéž s Janem Hanzlem. Nejvíce si však určitě cení druhého místa ve dvouhře za které získal postup na republikový turnaj do Orlové. Katka dokázala vyhrát i čtyřhru. Dobře si v párových disciplínách vedla i Tereza Gelnarová. S Hepperovou (Opava) získala druhé místo a s Hanzlem třetí v mixu. Honza byl ještě třetí ve dvouhře. Třetí místo ve čtyřhře dokázal vybojovat i Vašek Večerka ve čtyřhře s Mazúrem (Č. Těšín).