Badminton
Klimkovice

Adam Augustin – bronz z MČR U13

Adam Augustin – bronz z MČR U13

O víkendu 4. – 5.11.2023 se v Brněnské X Areně konalo Mistrovství ČR kategorie U13, na kterém za náš oddíl v singlu bojoval Adam Augustin. Sobotní ráno našlo Adama ve výborném naladění, kterému pomohla i zasvěcená podpora trenéra Jirky Halfara a divácká podpora vedená rodinou Kňazovčíkových. I ve ztížených podmínkách způsobených nedostatkem tréninkových prostor pomohl Johan Adamovi s rozehrávkou a kolem desáté stanul proti urostlému Davidovi Štěrbovi (TJ Sokol České Budějovice). Los tentokrát ukázal vlídnější tvář, soupeř byl jen o pár míst v žebříčku výše, a tak Adam po soustředěném výkonu zvítězil ve 2 setech (21:12 a 21:15). První cíl – neodjet úplně s prázdnou byl splněn, nervy všech zúčastněných se mohly trochu zklidnit a šlo se do 2. kola. Tam už čekal těžší kalibr, nasazená pětka Vojta Červenka (BK Králův Dvůr), který si po vítězství na Áčkách na Adama věřil. Bojovný začátek vzal soupeři vítr z plachet a první set byl doma 21:10. Rozjetý Adam vlétl s vervou i do druhého setu a vytvořený náskok i přes snaživý závěr protivníka dotáhl do vítězného konce 21:14. V boji o bronz ve čtvrtfinále stanul Adam proti nasazené trojce Felixi Kyzlíkovi (SK Hamr). Začátek opět patřil Adamovi, ale soupeř ve druhé polovině převzal iniciativu a závěr byl vyloženě infarktový. Po setbolech soupeře Adam zabojoval a získal sadu 26:24. Felix je ale zkušený harcovník, nepoložil se a druhý set vyhrál 21:14. Třetí sada patřila Adamovi – donutil soupeře dotahovat a chybovat, a tak i přes další nervy drásající závěr bylo vítězství 21:19 doma.

Do nedělního semifinále nastoupil Adam proti Matoušovi Jandovi (Kometa Brno) odhodlaně, ale jakoby se na náladě podepsalo deštivé ráno. Nohy nefungovaly jak měly, tréma svazovala ruce a ani uši neslyšely rady trenéra, což, v kombinaci s téměř bezchybnou vyzrálou hrou soupeře vedlo k prohře 14:21 a 9:21.

„To je moje nejcennější medaile“, řekl Adam poté, co opadl smutek a zklamání z prohry. Vždyť v takový úspěch asi nevěřil ani on sám! Ale bojovnost, nasazení a soustředěný výkon podpořený cennými radami trenéra nesou ovoce. Třetí v republice! Blahopřejeme!


(5.11.2023)
Fantastický výsledek veze Adam Augustin z MČR U13, které se konalo v Brně. Adam coby nenasazený hráč v singlové části turnaje postupoval přes své výše postavené soupeře až do nedělního semifinále. Nedělní soupeř Matouš Janda již byl nad síly Adama.

Gratulujeme Adamovi k bronzové medaili. Super výsledek.


(3.11.2023)
Již o tomto víkendu proběhne v Brně – Slatina Mistrovství České republiky jednotlivců kategorie U13. Také na tomto turnaji můžete sledovat klimkovického hráče. Tím hráčem je Adam Augustin.

Jak se mu daří můžete sledovat od sobotní 9té hodiny na tournamentu.