Badminton
Klimkovice

Cenný bronz v mixu z MČR U15 pro Klimkovice

Cenný bronz v mixu z MČR U15 pro Klimkovice

Cenný bronz v mixu z MČR U15 pro Klimkovice

O víkendu 11. – 12. 11.2023 se v Mostě konalo Mistrovství ČR jednotlivců v badmintonu v kategorii U15. Náš klimkovický oddíl reprezentovali dva hráči. Tereza Dejlová ve všech třech disciplínách a to v singlu, deblu a mixu a Johan Kňazovčík v párových disciplínách – debl a mix.

Jak bývá zvykem, i na tomto turnaji konaném v reprezentativní městské sportovní hale města Most, se začalo mixem. V něm Terka Dejlová spolu s Tobiášem Stebelem (SK Vitality Vendryně) jako nasazený pár měli první kolo volné. Ambice tohoto sehraného dua byla určitě medajle. Nelehký los si nejprve žádal v druhém kole porazit kvalitní soupeře Kateřinu Malou spolu s Antonínem Žibrickým a to se povedlo v poměru 21:17 a 21:12. Do třetího kola nastupovali Terka s Tobiášem proti páru Jan Paulík a Eliška Dufková trochu nervózně. Tito soupeři porazili naši dvojici na posledním republikovém turnaji a tak bylo co vracet. První set relativně lehce vyhrála Terka s Tobiášem 21:11, v druhém setu se karta obrátila a po dlouhých výměnách a prohře 17:21 se šlo do setu třetího. Tam už se dalo napětí krájet. Titěrná přetahovaná o každý míček a bod nakonec vyústila v těsné vítězství 21:19 a bylo z toho semifinále. V tomto utkání, hraném až druhý den, se naši utkali proti páru z Proseku Praha Štěpánkou Nýdrlovou a Petrem Břízou, pozdějšími konečnými vítězi. Do tohoto zápasu šli Terka s Tobiášem s  respektem, nicméně se ukázalo, že i tento kvalitní soupeř byl pro naši dvojici hratelný.  Po velkém boji z toho byla porážka 17:21 a 19:21 a Terka s Tobiášem se museli spokojit s třetím místem, což je ovšem skvělý a cenný výsledek!

V singlu Terku v prvním kole zaskočila houževnatá hráčka Českého Krumlova a vystavila ji tak stopku pro tuto turnajovou disciplínu.  V deblu Terka se svoji parťačkou Klárou Flíglovou z SK Brno Slatina hladce prošly prvním kolem. V tom druhém už ale nestačily na pozdější finálový pár Kateřina Malá, Jana Hnilicová a podlehly 11:21 a 16:21.

Johan Kňazovčík tvoří kvalitní mixový pár se svojí spoluhráčkou Martinou Czajovou z TJ Orlová – Lutyně.  To prokázali hned v prvním kole, kde jednoznačně přešli přes dvojici Tomáš Mařík, Linda Vernerová.  Podobný nástup se opakoval i v prvním setu druhého kola, v tom druhém ale pracovitý soupeř Daniel Nachtman a Agáta Maixnerová změnil taktiku, hru a vynutil si rozhodující set. Poslední dějství zápasu potvrdilo nastolený obrat a Johan s Martinou už bohužel zápas nepřetáhli na svoi stranu.

Svoji druhou disciplínu – debl s Tomášem Klapalem, Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s. – Johan opět rozehrál skvěle a první zápas byl snadnou kořistí. Druhé utkání jim přiřklo nasazenou dvojici Jan Paulík, Antonín Žibrický. Zde jsme mohli sledovat velký boj s mnoha kvalitními výměnami, kterým společně aplaudovali fanoušci obou párů.  Nicméně do dalšího kola už pokračoval soupeř.

Velký dík patří Jirkovi Halfarovi, který nepřetržitě uděloval cenné trenérské rady ve všech zápasech a provedl oba naše klimkovické hráče až tam, kam bylo možné se probojovat.