Badminton
Klimkovice

Moravskoslezské extraligové derby v rukou Klimkovic

Moravskoslezské extraligové derby v rukou Klimkovic

V nedělním druhém zápase 1. kola extraligy družstev dospělých na sebe narazily moravskoslezské týmy TJ Sokol Klimkovice – B.O.Chance Ostrava Sportclub.

Velice napínavý a vyrovnaný souboj pro sebe nakonec vybojoval domácí tým Klimkovic v poměru 4:3. Vítězství se ale nerodilo vůbec lehce. Náš tým se dostal do bodového vedení, když své letošní první výhry vybojovali Dominik Kopřiva a mixový pár Andreas Søndergaard, Hristomira Popovska. Lehký úsměv na tvářích klimkovických fanoušků rychle opadl protože B.O. Chance dokázala vývoj utkání otočit. Zásluhou prvého singlu, pánské a dámské čtyřhřy soupeř skóre otočil na 2:3. Nejnapínavější a rozhodující byl dámský singl. Tento zápas byl jako na houpačce. Ostravská soupeřka Cloteaux-Foucault Romane zvládla proti Hristomira Popovska první dva sety. Další dva naopak domácí hráčka „urvala“ na svou stranu a tak musel rozhodnout pátý set. Ten byl nesmírně dramatický. Když ke konci setu Hristomira odvrátila nepříznivý stav 8:10 na konečných 12:10 tak v hale propukla bouřlivá euforie. Bylo srovnáno 3:3 a o vítězství rozhodovala pánská čtyřhra. S tou si náš pár Andreas Søndergaard, Léo Van Gysel poradil a klimkovičtí si mohli vychutnat první výhru v letošním ročníku extraligy.

V hale bylo přítomno něco málo přes 100 diváků, kteří vytvořili pro domácí tým bouřlivou atmosféru. Ta hnala hráče až na hranici svých herních možností. Za to jim moc děkujeme.

.