Badminton
Klimkovice

Pohárová tečka za úspěšnou badmintonovou sezónou 2004/2005

Pohárová tečka za úspěšnou badmintonovou sezónou 2004/2005

Ve dnech 23. 6. – 26. 6. 2005 se uskutečnil 4. ročník Mezinárodního turnaje smíšených žákovských družstev (U15) v Plzni. Zúčastnilo se ho 13. družstev, z toho 2 družstva ze Slovenska, 1 družstvo z Polska, Dánska a Německa.  

Družstvo ČOS „A“,  sestavené z velké části z hráčů TJ Sokol Klimkovice tj. Jana Hanzla, Petra Tomaly a Katky Tomalové a dále pak  hráčky TJ  Sokol Dobruška Šárky Křížkové dokázalo získatprvenství na tomto turnaji a převzít tak putovní pohár za rok 2005! 

Družstvo ČOS A sehrálo ve skupině poměrně jednoznačný zápas proti domácímu družstvu 25. ZŠ „C“ (CZE) s výsledkem 5 : 0. V klíčovém zápase ve skupině proti družstvu UKS Lajkonik (POL) odevzdal krásný výkon Petr Tomala v třísetové bitvě proti hráči Garlaczovi (POL) a soupeře zdolal. Velká bitva se odehrála následně i v mixu, kdy pár J. Hanl a Š. Křížková zdolali pár Apostolik, Lewandowska a celkový výsledek proti družstvu Polska byl pro nás 4 : 1. Ve skupině jsme se umístili na l. místě a zařadili jsme se právem mezi favority turnaje.

Jednoznačného vítězství jsme dosáhli proti družstvu Dánska 5:0 a v semifinále jsme narazili na družstvo ČOS „C“ (CZE), kde jsme po rozpačitých výkonech v deblech nakonec vyhráli 4:1 a postoupili tak do finále proti družstvu ČOS „B“(CZE).

Ve finále se odehrál jeden z nejdramatičtějších a nejsledovanějších zápasů a to singl J. Hanzla proti L. Zevlovi. Oba hráči podali špičkové výkony a ve třetím setě, kdy J. Hanzl prohrával již 0:7 a málokdo věřil v jeho vítězství se nakonec podařilo hráči J. Hanzlovi podat heroický výkon a svého soupeře porazit 11:7. Děvčata K. Tomalová a Š. Křížková   přidaly svá vítězství v deblu a v singlu a finálové utkání turnaje  jsme ukončili s výsledkem 4 : 1.

Gratuluji všem hráčům za zodpovědný výkon a vzornou reprezentaci oddílu !!! 

Během turnaje se uspořádala i soutěž v deblu, kde bylo složení debla  náhodně vylosováno. Hráč J. Hanzl měl k sobě nalosovaného   německého hráče  Wenzela   a dokázali se společně umístit na třetí příčce, hned za ním na čtvrtém místě skončil P. Tomala, který si zahrál s hráčem z Dánska Dehnem. K. Tomalová, která měla nešťastný los a hrála teprve se začínající českou hráčkou Fremrovou, se  v této soutěži neprosadila.  

Celkovou třetí příčku se podařilo tomuto družstvu zdolat i při soutěži čtyř disciplín (přesnost krátkého a dlouhého podání do označeného místa, hod míčem do koše a chůze na chůdách na čas), když v disciplíně o přesné krátké podání se umístila Šárka Křížková na prvním místě  a Petr Tomala měl druhý nejlepší čas při chůzi na chůdách.