Badminton
Klimkovice

Úspěch hráčů severní Moravy

Úspěch hráčů severní Moravy

Ve dnech 13.10.-15.10. ve slovinském městě Mirna proběhl další z turnajů evropského juniorského okruhu (EBC junior circuit). Parallelně s tímto prestižním turnajem se zde konal i 12tý ročník turnaje žákovských výběrů – TOM YOUTH INTERNATIONAL 2006.

O kvalitě tohoto turnaje svědčí zastoupení téměř 70 hráčů (kategorie U15) z 9-ti států Evropy. Proto lze s potěšením konstatovat, že velmi výrazným způsobem se do celkových výsledků podařilo promluvila i minivýpravě hráčů severní Moravy ve složení Vojtěch Šelong (TJ Orlová), Zuzana Pavelková (SK Přerov) a Kateřina Tomalová (Sokol Klimkovice).

Všichni hráči zcela hladce prošli kvalifikací ve skupinách a postoupili do sobotních bojů hraných již klasicky K.O. systémem.

Jako první měl možnost předvést své kvality Vojtěch Šelong, jenž po velmi vyčerpávajícím zápase plném dramatických zvratů přehrál favorizovaného hráče Itálie Daniela Massersiho. Vojta odehrál svůj životní zápas a sklidil zaslouženou pochvalu většiny přihlížejících hráčů i trenérů. Rovněž další kolo zvládl Vojta s přehledem a přes Chorvata Diloviče postoupil do nedělního semifinále. Zde se možná projevila únava ze sobotních zápasů a taky chybělo trochu nezbytného štěstí. Výsledkem pak byla prohra se Slovincem Rojem a celkové třetí místo.

Ve velkém stylu (skóre ze tří zápasů 126:41) vyhrála svou skupinu i Zuzka Pavelková a postoupila do hlavní soutěže. Zde nejprve přesvědčivě porazila Tenu Tucenovic (CRO) a poté i druhou nasazenou hráčku Kate Winkler (H) (21:13,21:11). V nedělním semifinále bohužel po velmi vyrovnaném boji podlehla pozdější vítězce Lauře Sarosi z Maďarska a stejně jako Vojta obsadila celkě třetí místo.

Katka Tomalová měla (alespoň papírově) nejtěžší los, neboť v cestě do semifinále ji stála první nasazená hráčka – Slovinka Jerca Bajuk. Tato však roli favoritky (naštěstí) nezvládla a pro Katku nepředstavovala větší problém (21:13, 21:10). Stejně dobře zvládla Katka i nedělní semifinále a v posledním zápase turnaje nastoupila proti Sarosi (H). V téměř hodinové třísetové bitvě bohužel chyběla trocha štěstí (škoda prvního prohraného setu 22:20) a zejména mrzí ztráta výrazného vedení v polovině třetího setu. Nicméně i druhé místo je jistě velkým úspěchem.

V chlapeckém deblu Vojta spolu se svým partnerem Amže Novakem (SLO) v prvním kole prošli přes třetí nasazený pár ze Slovinska. V osmifinále se – i přes velmi dobré individuální výkony – projevila nesehranost páru a po vyrovnaném boji (23:21, 21:19) prohráli s pozdějšími finalisty Messersi/Perktold (ITA).

Děvčata (Zuzka+Katka) opět předvedla, že debl nepatří mezi jimi favorizované disciplíny, nicméně i tak se probojovaly až do semifinále. Zde bohužel nezvládly koncovku třetího setu (celý set vedly až do stavu 19:18) a nakonec podlehly pozdějším vítězkám Sorosi/Winkler (H). S ohledem na předvedený výkon lze však i třetí místo označit za úspěch J.